Amazon MP3 Clips

czwartek, 10 lutego 2011

Tanie opony

Parę lat temu na rynku pojawiły się w supermarketach tanie opony, które cechuje raczej niska jakości  na tle opon firmowych. Czy warto kupować takie opony?
Oczywiście wśród opon firmowych znajdują się opony droższe i tańsze, ale na rynku dostępne są także tanie opony tak zwanych marek – no name, czyli takich o których nigdy nie słyszeliśmy. Tego typu tanie opony można spotkać na przykład w hipermarketach, ale nie tylko. Zwykle jest to produkt importowany z Chin, a jak wiemy chyba wszyscy, wysoka jakość zwykle nie jest zaletą chińskich producentów.
Tego typu tanie opony są wykonywane zwykle z niskiej jakości gumy. Jeżeli chodzi o kształt i wzór bieżnika również nie mam żadnej pewności, że takie tanie opony były testowane w różnych warunkach i posiadają jakiekolwiek pewne certyfikaty jakości. Technologia wytwarzania opon obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Czołowi producenci opon cały czas inwestują i rozwijają technologie, co pozwala zapewnić wysoką jakość opon, bezpieczeństwo i komfort jazdy – szczególnie w trudnych warunkach. Oczywiście firmowe opony są znacznie droższe, ale nie zapominajmy, że opona to jeden z podstawowych elementów w samochodzie decydujących o naszym bezpieczeństwie i w tym wypadku moim zadnie poszukiwanie dużych oszczędności przy zakupie opon jest błędem. Częstym problem jest po prostu brak środków na zakup nowych opon, tym bardziej w czasie kryzysu. W takim wypadku co zrobić gdy brakuje nam pieniędzy na zakup drogich opon? – wybrać tańszą markę, ale pewną i poszukać opon w internecie. W sieci niektóre sklepy oferują na prawdę tanie opony znanych producentów. Ceny w internecie są raczej niższe niż w tradycyjnych sklepach i serwisach. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy zaoszczędzić możemy kupić tanie opony używane o niskim stopniu zużycia, ale niech będą to opony firmowe – w przypadku zakupu tanich opon bardzo niskiej jakości - przede wszystkim wcale nie oszczędzamy, a po drugie obniżamy poziom naszego bezpieczeństwa. Także jeżeli chemy zaoszczędzić warto porównać ceny w sklepach internetowych i wybrać dobrą oponę niż kupować chiński badziew.


O Autorze

Hallo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz